כל האמת על מכונת אמת

 
כשמדברים על ביצוע בדיקת פוליגרף באמצעות מכונת אמת, תמיד עולה שאלת האמינות שלה. ייתכן שזה קשור לעובדה שתוצאותיה של הבדיקה יכולות לשמש כראיה תומכת בבית המשפט, אולם אינן יכולות לשמש כראיה בפני עצמן. ייתכן גם שזה קשור לעובדה שמדובר במכונה הקולטת אותות מהגוף, שיכולים לדעת המפקפקים באמינות הבדיקה, לנבוע גם כתוצאה מהלחץ בו נתון הנבדק, מהעובדה שלא אכל טוב לפני שהבדיקה החלה, מכך שלא ישן מספיק בלילה ומסיבות נוספות, ולא דווקא רק מפני שהוא אינו דובר אמת.
 

לשקר אין רגליים

 
לאור כל הסיבות שתוארו מעלה, ברור לגמרי מדוע עולה השאלה בדבר אמינותה של הבדיקה. למעשה, רוב האנשים שמגיעים אל מכון הפוליגרף שואלים את הבודק על כך עוד לפני שהם מתחברים אל אותה "מכונת אמת שנויה במחלוקת". מכיוון שכך, נשמח להסביר ולהבהיר שמדובר בבדיקה שהיא אמנם אינה אמינה במאת האחוזים, מכל הסיבות שתוארו כאן ומסיבות נוספות, אבל ממחקרים שנעשו בתחום בעבר הרי שהיום אין עוררין על כך שהיא אמינה ברמה של 98%-90%.

בדיוק בגלל עובדה זו התוצאות של בדיקת פוליגרף אינן יכולות לשמש כראיות מוחלטות יחידות בבית המשפט, אולם אין ספק שזו מידה מספקת של אמינות, שמאפשרת להן להיות ראיות שמחזקות השערות ששוערו על סמך ראיות אחרות. רמה זו של אמינות מושגת הודות לדיוק הרב של אותה מכונת אמת בזיהוי תגובות מזעריות של הגוף, שהעין האנושית לא הייתה יכולה להבחין בהם, כמו עלייה בלחץ הדם, עלייה בקצב פעימות הלב ובקצב הנשימה, שינויים במוליכות של העור, תנודות קלות של הגוף ועוד. כל אלה מאפשרות למכשיר הרגיש לאתר נקודות חולשה אצל הנבדק, שכמובן נבדקות שוב ושוב על מנת שהתוצאות תהיינה מהימנות ככל שרק ניתן.
 

אופן ביצוע הבדיקה

 
כאשר הנבדק מגיע אל אותו מכון פוליגרף שבו צריכה להתבצע הבדיקה, הוא מתקבל אצל הנבדק שמתחיל בשאלות אינפורמטיביות שכלל אינן קשורות לנושא עליו מתבצע התשאול. בין היתר, נשאל הנבדק אם הוא ישן טוב בלילה, אם הוא אכל לפני הבדיקה ואם קרה משהו בסמוך למועד הגעתו למכון, שעלול לערער אותו ולגרום לו להתרגשות או לעצבנות שאינן קשורות לבדיקה עצמה. שאלות אלה נועדו לוודא שהנבדק אכן כשיר לביצוע הבדיקה, ובמידה שלא דוחים את הבדיקה למועד אחר. במידה שהנבדק כשיר, הבודק שואל אותו סדרת שאלות מבלי שיחובר עדיין למכשיר, על מנת לזהות את תגובותיו ולאתר נקודות בעייתיות. במידה שהכול בסדר, מחובר הנבדק אל אותה מכונת אמת מפורסמת, והבדיקה מתחילה.

במהלך הבדיקה, שואל הבודק את הנבדק את אותה סדרת שאלות ששאל קודם, ואפילו יותר מפעם אחת, על מנת שהתוצאות תהיינה כמה שיותר מדויקות. עם סיום הבדיקה מפענח הבודק את התוצאות ומעביר אותן אל הגורם שביקש את הבדיקה.

 

מכון דינור – מהימנות היא שם המשחק

 
מכון דינור מתמחה בביצוע בדיקות פוליגרף, באמצעות מכונת אמת מתקדמת המשיגה תוצאות מהימנות. צוות הבודקים המוסמכים שלנו עבר את כל ההכשרות הדרושות ומתעדכן כל העת בחידושים ובחדשות בתחום. אם עליכם לבצע בדיקת פוליגרף, אתם מוזמנים לבצעה במכון פוליגרף שהאמינות היא נר לרגליו, ובו מובטחות לכם תוצאות מדויקות.

לקבלת פרטים נוספים אודות דינור מכון פוליגרף ולהזמנת בדיקה – צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.